اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در قبرس

با حداقل 300000 یورو سرمایه گذاری

در مدت 2 ماه اقامت در اتحادیه اروپا را دریافت کنید

بدون نیاز به اقامت فیزیکی

قبرس … پناهگاه مالیاتی اروپا که مدتهاست سریعترین و ارزانترین راه برای خرید راه شما برای دریافت تابعیت اروپا است.

غیرقابل انکار ، قبرس یکی از داغ ترین و محبوب ترین مقاصد در جهان مهاجرت سرمایه گذاری است. 

با سختگیری کمیسیون اتحادیه اروپا ، این دیگر یک پناهگاه مالیاتی نیست و دیگر ارزانترین گذرنامه اروپایی برای گرفتن نیست ( بلغارستان این عنوان را به سرعت ربوده است). 

اما شاید شما حتی بیش از 2 میلیون دلار هم برای گرفتن حقوق شهروندی قبرس ندارید؟ 

نگران نباش یک گزینه کاملاً مناسب وجود دارد: برنامه اقامت قبرس توسط سرمایه گذاری (RBI).

فقط 300،000 یورو و در مدت دو ماه اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری می تواند مال شما باشد. 

جزیره ای مملو از افراد فوق العاده با ارزش خالص که سبک زندگی آرام و مداوم مدیترانه ای را دارند ، در کشوری که در آستانه پیوستن به منطقه شینگن است – حوزه های قضایی زیادی وجود ندارد که بتوانند به شما پیشنهاد دهند اقامت بهتر با معامله سرمایه گذاری 

آیا شما مایل هستید اقدامات دیوان سالاری را طی کنید؟ ما می توانیم شما را از طریق همه آن راهنمایی کرده و آن را تا حد ممکن سریع و بدون درد انجام دهیم. 

در این مقاله ، ما به شما می گوییم که چرا باید قبرس را انتخاب کنید ، نحوه اقامت آن در برنامه سرمایه گذاری چگونه کار می کند و برای تحقق این امر چه مراحلی را باید طی کنید. 

لیست عناوین

Res   اقامت از طریق سرمایه گذاری چیست؟

⤅  چرا قبرس؟

idence  اقامت قبرس توسط سرمایه گذاری

⤅  که برنامه را بهترین راه حل برای

⤅  گزینه های RBI قبرس

⤅ چگونه می توان با سرمایه گذاری در قبرس مقیم شد

⤅  در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید

⤅ ثابت کنید که از نظر مالی یکپارچه هستید

Application  مراحل درخواست مرحله به مرحله

⤅ مزایای  اقامت قبرس توسط سرمایه گذاری

⤅   منفی از قبرس اقامت توسط سرمایه گذاری

idence  اقامت قبرس توسط سرمایه گذاری – سوالات متداول

⤅  آیا اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری برای شما مناسب است؟

اقامت از طریق سرمایه گذاری چیست؟

برای همه کسانی که آگاهی ندارند ، برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری (RBI) توسط کشورهایی اجرا می شوند که می خواهند سرمایه خارجی جذب کنند و بنابراین در ازای تزریق سرمایه اقامت را ارائه می دهند.

انواع کشورها در سراسر جهان برنامه های RBI را اجرا می کنند ، اما برخی از مشهورترین برنامه ها به اصطلاح ویزاهای طلایی اروپا هستند. 

ارائه یک “بلیط طلایی” به اتحادیه اروپا و اجازه دادن به مردم برای سفر آزادانه به سراسر منطقه ، این برنامه ها از محبوب ترین برنامه ها در جهان مهاجرت سرمایه گذاری است. 

به این دلیل که برای سرمایه گذاری به مبالغ کمتری از برنامه های شهروندی اروپا نیاز دارند و معمولاً پردازش درخواست ها بسیار سریع است (تقریباً دو تا سه ماه). 

بعلاوه ، اعضای خانواده می توانند با استفاده از برنامه های سرمایه گذاری به محل سکونت خود اضافه شوند ، بنابراین به کل خانواده ها یک “برنامه B” می دهند – یک پناهگاه امن و پایدار که در صورت غیرممکن بودن زندگی در جایی دیگر به آنجا بازگردد. 

در کل ، اقامت توسط برنامه های سرمایه گذاری راهی عالی برای سرمایه گذاران خارجی برای زندگی در اروپا است. آنها همچنین فرصت های سرمایه گذاری بی شماری را فراهم می کنند و بسیاری از معاملات خوب را به راه شما می اندازند.

چرا قبرس؟

یک جزیره دلپذیر در مدیترانه – آفتابی ترین کشور اروپا – دارای ویلاهای مجلل و عبور از ماشین های گران قیمت. آن قبرس است. 

فرهنگ آرام و سبک زندگی با کیفیت بالا که به افراد خارجی ارائه می دهد مدت هاست که باعث جذب سرمایه گذاران به کشور شده است. 

لیماسول ، پایتخت ، همچنین به عنوان مسکو مدیترانه شناخته می شود زیرا بسیاری از روس ها آن را به خانه خود تبدیل کرده اند ، یا از طریق اخذ اقامت یا تابعیت در قبرس . 

بنابراین ، چه چیزی باعث جذب روس ها و بسیاری دیگر به قبرس می شود؟ 

اول از همه ، قبرس از نظر سیاسی و اقتصادی یک کشور فوق العاده پایدار است. مطمئناً ، این یک کشور جزیره ای است ، که گزینه های اقتصادی خود را به گردشگری ، قمار و خدمات مالی محدود می کند. 

اما قبرس چند ترفند دیگر در آستین خود دارد.

از همه قابل توجه تر ، مدتی است که به عضویت اتحادیه اروپا درآمده است و درخواست آن برای پیوستن به منطقه شینگن در هر زمان (2020) در حال تصویب است. 

نیازی به گفتن نیست که قبرس حتی بیشتر در دستگاه های اتحادیه اروپا ادغام خواهد شد ، که از نظر مالیاتی و نظارتی همیشه چیز مهمی نیست ، اما در مورد ثبات یک فاکتور مثبت است. 

قبرس نیز از نظر استراتژیک واقع شده است. با ارتباط با اتحادیه اروپا ، ترکیه ، خاورمیانه و شمال آفریقا ، این یک کشور عالی برای تجارت در هر یا همه این مناطق است. این کشور همچنین دارای یک رژیم مالیاتی مناسب با مشاغل مناسب با نرخ مالیات شرکتی پایین است. 

و آیا می دانید یکی از امن ترین کشورهای جهان است ، اگر نه امن ترین؟ اگر خانواده ای دارید که دوست دارید آنها را اسکان دهید یا خودتان می دانید که در محل زندگی جدید خود در سلامت و سلامت خواهید بود ، ممکن است قبرس همان چیزی باشد که شما نیاز دارید.

مطمئناً ، افزایش سرمایه گذاری های خارجی موجب شور و هیجان توسعه املاک و مستغلات در قبرس شده و قیمت ها را نیز به میزان قابل توجهی افزایش داده است. اما همچنین به این معنی است که کاندو های مجلل و ویلا های کنار ساحل بسیار متنوع هستند.

چرا یکی از آنها را ربوده و فرصتی برای زندگی و سفر آزادانه در اتحادیه اروپا پیدا نمی کنید؟  

گزینه های دیگر ویزای طلایی قبرس

درست مثل هر چیز دیگری در زندگی ، برنامه RBI قبرس برای همه کاملاً راه حل مناسب نخواهد بود. برخی از عوامل ممکن است چندان جذاب نبوده و شما را بر آن داشته باشد تا به دنبال گزینه های دیگری باشید. 

خوب ، بیشتر از این نگاه نکنید زیرا در اینجا پنج برنامه ویزای طلایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند یک مقیم اروپا شوید ، و یک شهروند احتمالی نیز باشید. 

1- کشور پرتغال. یکی از محبوب ترین برنامه های ویزای طلایی که در آن اقامت دارید ، کمی بیشتر از قبرس – 350،000 یورو سرمایه گذاری می کند. شما می توانید با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در قبرس و پرتغال شرایط لازم را کسب کنید ، بنابراین تفاوت اصلی در چیست؟ پرتغال فقط اقامت موقت را ارائه می دهد و گرفتن تابعیت را دشوار می کند. در حالی که برای درخواست تابعیت در پرتغال در مقایسه با هفت سال ، فقط باید 5 سال صبر کنید ، حلقه های بیشتری برای پرش وجود دارد. درباره ویزای طلایی پرتغال بیشتر بدانید . 

2- ایرلند. شبیه به قبرس ، ایرلند بخشی از منطقه شینگن نیست ، اما برخلاف قبرس ، ایرلند برنامه ای برای پیوستن به آن ندارد. به نظر می رسد با تصمیم خود ، بسیاری از بزرگترین شرکتهای جهان را با رژیم مالیاتی جذاب خود جذب کرده است. حداقل سرمایه گذاری 500000 یورویی شما را به ایرلند می رساند و نکته بسیار خوب این است که شما می توانید اقامت دائم این کشور را داشته باشید حتی اگر پول خود را واگذار کنید. درباره برنامه ویزای طلایی ایرلند بیشتر بدانید  .

3- لتونی . در مورد برخی اقدامات اروپای شرقی چطور؟ اگر فکر نمی کنید زندگی فوق مدرن قبرس برای شما مناسب است ، 250،000 یورو می تواند شما را به لتونی برساند. خرید املاک و مستغلات یا شروع یک تجارت و اقامت ، با دستیابی به کل منطقه شینگن – این یک معامله کامل است. درباره برنامه ویزای طلایی لتونی بیشتر بدانید  .

4- اسپانیا . محل اقامت اسپانیا با قیمت قابل توجهی بالاتر است. برای اقامت باید حداقل 500000 یورو سرمایه گذاری کنید و واجد شرایط بودن برای درخواست تابعیت حداقل ده سال طول می کشد. درباره برنامه ویزای طلایی اسپانیا بیشتر بدانید .

5- یونان . جمهوری یونان تاج را به عنوان یکی از ارزانترین برنامه های RBI موجود در حال حاضر می گیرد. اگر 250،000 یورو مشغول تخلیه بودید و می خواستید آن را در املاک و مستغلات زیبا سرمایه گذاری کنید ، می توانید این کار را در یونان انجام دهید و از این قرارداد اجازه اقامت بگیرید. از نظر ساختار و گزینه های سرمایه گذاری بسیار انعطاف پذیر ، یونان به دلیل سابقه ، فرهنگ و آب و هوای مشابه ، گزینه ای واقعی برای قبرس است. درباره برنامه ویزای طلایی یونان بیشتر بدانید  .

اقامت قبرس توسط سرمایه گذاری

برنامه اقامت قبرس یکی از طولانی ترین و محبوب ترین برنامه های RBI در اروپا است. 

قبرس که مدتهاست به عنوان پناهگاه مالیات دریایی شناخته می شود (اگرچه از آن زمان جذابیت خود را از دست داده است) ، مقصد شناخته شده ای در جهان مهاجرت سرمایه گذاری است.

مانند تقریباً هر برنامه سرمایه گذاری دیگر ، ویزای طلایی قبرس از نیاز به تقویت سرمایه گذاری خارجی و کمک به رشد و توسعه اقتصادی کشور ناشی شد. 

اکنون ، قبرس به میزان زیادی به پول از طریق ساکنان ثروتمند و شهروندان خود بستگی دارد. دلیل آن این است که این برنامه فقط یک برنامه اقامت را ارائه نمی دهد بلکه یک شهروند بسیار محبوب توسط برنامه سرمایه گذاری نیز است.

در حالی که برای خرید بلافاصله تابعیت قبرس بیش از دو میلیون یورو هزینه خواهید شد ، اقامت دائم با کسری از هزینه نیز جایگزین مناسبی است. 

شما و خانواده خود می توانید با سرمایه گذاری حداقل مبلغ 300000 یورو (به علاوه مالیات بر ارزش افزوده) در املاک و مستغلات ساکن قبرس شوید. سپس به درخواست شما رسیدگی می شود و در مدت دو ماه اجازه اقامت برای شما صادر می شود.

چه کسی باید برنامه اقامت قبرس را در نظر بگیرد؟

همانطور که گفته شد ، برنامه اقامت قبرس توسط سرمایه گذاری برای همه مناسب نخواهد بود. به همین دلیل یا برخی دیگر به سادگی نمی دانند که این گزینه جذاب است ، چه به اندازه سرمایه گذاری و چه به این دلیل که قبرس در صنعت دریایی کمی از شهرت برخوردار است.

با این حال ، اقامت دائم در قبرس در برخی از استراتژی های کل نگر سرمایه داران صحرانشین صحرانشین به زیبایی کار خواهد کرد.

ما برای چه کسی آن را توصیه می کنیم؟  

چهار گروه از افراد وجود دارد که باید به فکر اخذ اقامت دائم در قبرس باشند. 

1. آمریکایی ها به دنبال انصراف از تابعیت خود هستند

اگر به انتهای جاده رسیده اید و می خواهید از تابعیت ایالات متحده خود چشم پوشی کنید ، اقامت در قبرس می تواند راهی عالی برای گسترش گزینه های سفر باشد.

بسیاری از افرادی که تابعیت آمریکایی خود را رها می کنند معمولاً به دنبال گذرنامه ارزان قیمت کارائیب می روند اما پس از آن بدون دسترسی به برخی از مناطق و کشورها باقی می مانند.

اقامت در قبرس این مسئله را حل می کند. شما می توانید اقامت قبرس را بدست آورید ، به شما اجازه می دهد در این کشور زندگی کنید و آزادانه به اروپا سفر کنید.  

و این ناگفته نماند که در نهایت ، شما حتی می توانید یک پاسپورت قبرس تهیه کنید ، به شما این امکان را می دهد که نه تنها در کل اتحادیه اروپا زندگی کنید بلکه آزادانه کار کنید. 

هر سکه دارای دو روی است. فرار از دولت آمریكا برای سقوط در دام اتحادیه اروپا شاید برای شخصی كه قصد اجرای استراتژی Nomad Capitalist را دارد ایده آل نباشد ، بنابراین قبل از برداشتن چنین قدم مهمی باید با یك متخصص مشورت كنید 

مثل همیشه ، ما می توانیم کمک کنیم . 

2. دارندگان گذرنامه ضعیف

جای تعجب نیست که چرا اکثر متقاضیان ویزای طلای اروپا روسی و چینی هستند. مطمئناً ، سایر اتباع نیز درخواست می دهند ، اما یک چیز وجود دارد که همه آنها را متحد می کند – گذرنامه ضعیف. 

در دنیایی که امروز به هم پیوسته است ، ممکن است تفاوت بین تعداد کشورهایی که می توان بدون ویزا به آنها دسترسی داشت ، چندان زیاد نباشد ، اما کیفیت آن کشورهاست که اهمیت دارد. 

اگر گذرنامه Tier B یا Tier C داشته باشید ، به احتمال زیاد به اقتصادهای برتر دنیا دسترسی نخواهید داشت. ما در حال صحبت با ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا ، انگلیس ، ایرلند و سایر کشورهای اروپای غربی هستیم.

دردسر گرفتن ویزا برای هر بار ، به خصوص اگر شما یک کارآفرین یا سرمایه گذار فعال باشید ، می تواند یک دردسر واقعی باشد. نگران نباشید – اقامت در قبرس می تواند کمک کند.

عضویت قریب الوقوع آن در شینگن به این معنی است که شما می توانید آزادانه در کل منطقه اروپا سفر کنید. همچنین انتظار می رود که بزودی قبرس به برنامه مجوز سفر ESTA ایالات متحده اضافه شود. 

بعلاوه ، داشتن اقامت دائم در اروپا روند ویزا را برای بسیاری از کشورهای دیگر بسیار آسان می کند. مقامات می توانند ببینند که شما به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته اید ، بنابراین پروتکل هایی وجود دارد که به شما اجازه می دهد به سادگی براساس اقامت اروپا وارد کشور شوید. 

3. افرادی که به وضعیت اقامت دائم نیاز دارند

قبرس یکی از معدود اقامت کشورهای سرمایه گذاری است که نه تنها اقامت بلکه اقامت دائم را به سرمایه گذاران خود ارائه می دهد. 

ساکنان دائمی مزایا و کمک هزینه های بیشتری نسبت به ساکنین موقت دارند که مجوزهای آنها باید تمدید شود – اغلب به صورت سالانه – و با سهولت بیشتری قابل لغو هستند. 

اقامت دائم اروپا در قبرس دو نوع افراد را به خود جذب می کند. 

اول ، کسانی که به دنبال یک برنامه اقامت دائم هستند که نیاز به حداقل حضور فیزیکی در کشور داشته باشد. 

از آنجا که برای حفظ وضعیت اقامت دائم خود فقط دو سال یک بار باید به قبرس سفر کنید ، این کشور برای سبک زندگی Nomad Capitalist بسیار مناسب است . 

دوم ، در انتهای مخالف طیف متقاضیانی قرار دارند که می خواهند در آفتاب دائمی قبرس سرگرم شوند و در واقع در آنجا زندگی می کنند. 

چه افراد انفرادی ، چه زوج ها و چه خانواده ها ، قبرس کیفیت زندگی شگفت انگیزی را ارائه می دهد و این جذابیت آشکاری است. 

4- سرمایه گذارانی که استفاده بهتری از میلیون های مورد نیاز برای تابعیت دارند

اگر می خواهید تابعیت اروپا را دریافت کنید اما نمی خواهید میلیون ها میلیون دلار برای شهروندی فوری سرمایه گذاری کنید ، اقامت از طریق سرمایه گذاری می تواند بهترین راه برای پیشرفت باشد. 

مطمئناً ، حداقل هفت سال باید منتظر بمانید تا پاسپورت قبرس را تحویل بگیرید ، اما اگر گزینه دیگری ندارید ، بازهم معاملات بسیار خوبی است. 

بر خلاف سایر کشورهای RBI ، قبرس فقط نیاز دارد که شما یک سال قبل از درخواست تابعیت خود در این کشور زندگی کنید. 

کشورهای دیگر مانند پرتغال ، اسپانیا یا ایرلند از شما می خواهند که در این کشور زندگی کنید و پنج سال یا بیشتر در آنجا مالیات بپردازید تا بتوانید درخواست کنید که تابعیت دریافت کنید. 

بنابراین ، اگر شهروندی اروپا را می خواهید اما روش های بهتری برای سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی به علاوه مورد نیاز برای تابعیت با سرمایه گذاری در قبرس دارید ، می توانید در عوض فقط با 300000 یورو اقامت گزینید و سپس بازی انتظار را انجام دهید.

چگونه می توان با سرمایه گذاری در قبرس مقیم شد

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

برای سرمایه گذاری کل 300000 یورو یا بیشتر در املاک مسکونی و / یا تجاری در قبرس سرمایه گذاری کنید . 

اثبات درآمد

حداقل  30000 یورو  درآمد سالانه خارجی به اضافه  5000 یورو برای هر فرد تحت تکفل اضافی را ثابت کنید.

~

سپرده بانکی

مبلغ 30،000 یورو  اضافی را در یک موسسه مالی قبرس سپرده گذاری کنید  و به مدت سه سال نگه دارید.

چگونه می توان اقامت قبرس را با سرمایه گذاری بدست آورد

آنچه در مورد قبرس واقعاً عالی است این است که سرمایه گذاری لازم برای اخذ اقامت دقیقاً همین است. به عبارت دیگر ، هیچ کمک مالی اضافی یا “سرمایه گذاری” غیرقابل بازیابی دیگری که باید انجام شود وجود ندارد. 

در واقع ، شما می توانید تمام سرمایه گذاری خود را در قبرس در پایان مدت زمان لازم برای حفظ یا حتی پس بگیرید … یا اگر می خواهید قبل از اتمام وقت از محل اقامت خود در قبرس صرف نظر کنید. 

علاوه بر این ، نه تنها شما بلکه خانواده تان نیز با همین سرمایه می توانند ساکن قبرس شوند. 

همسر قانونی یا شریک مدنی ، فرزندان تا سن 25 سالگی (باید ازدواج نکرده باشند) و والدین / پدر و مادر همسر شما می توانند بدون پرداخت هزینه اضافی به درخواست اقامت شما اضافه شوند.

با این حال ، قانون در مورد والدین / پدر و مادر همسر شما که نیازی به سرمایه گذاری اضافی ندارند به زودی تغییر می کند (ما تخمین می زنیم در سال 2021). 

برای واجد شرایط بودن برای اقامت در قبرس باید دو شرط را رعایت کنید. 

1. در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید

اول ، شما باید یک ملک جدید با حداقل ارزش بازار 300000 یورو (به علاوه مالیات بر ارزش افزوده) در کشور خریداری کنید.

اگر نمی خواهید ، لازم نیست به عنوان یک فرد سرمایه گذاری کنید. برای خرید املاک و مستغلات نیز می توانید از یک شخص حقوقی استفاده کنید ، اما این نهاد باید به نام شما (و به طور بالقوه همسرتان) ثبت شود. سهامداران دیگری در این امر درگیر نیستند. 

و خبر خوب ادامه دارد: شما مقداری آزاد هستید که در چه نوع املاک و مستغلات اجازه سرمایه گذاری دارید. 

می توانید در یکی از موارد زیر سرمایه گذاری کنید:

·         1 یا 2 ملک مسکونی

·         1 ملک مسکونی و 1 ملک تجاری (مثلاً فروشگاه) تا 100 مترمربع

·         1 ملک مسکونی و 1 ملک تجاری (به عنوان مثال دفتر) تا 250 مترمربع

با این حال ، یک محدودیت قابل توجه وجود دارد: تمام دارایی های شما باید از یک توسعه دهنده خریداری شود. بنابراین ، اگر می خواهید مخلوط و مطابقت داشته باشید ، بهتر است یک توسعه دهنده همه کاره پیدا کنید که بتواند به شما املاک مسکونی و تجاری را ارائه دهد. 

ما همچنین اکیداً توصیه می کنیم که متنوع سازی اوراق بهادار املاک و مستغلات خود را برای کاهش خطر در نظر بگیرید. اگر تقاضای گردشگری کاهش یابد ، اجاره مسکونی شما ممکن است دیگر به اندازه نقدینگی نباشد. 

از طرف دیگر ، اگر کشور دچار کسادی مالی شود و فضای اداری دیگر مورد تقاضا نباشد ، اجاره ملک مسکونی شما می تواند به پوشش خسارات کمک کند. 

ملک یا املاکی که خریداری می کنید باید کاملاً جدید باشدهنگامی که شما برای اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس اقدام می کنید ، امکان فروش مجدد وجود ندارد.

و آیا می دانید خرید ملک جدید مستلزم چه چیزی است؟ بله ، مالیات مالیات بر ارزش افزوده در بالای حداقل میزان سرمایه گذاری با نرخ 19٪ دریافت می شود .

با این وجود می توانید برای دریافت نرخ مالیات بر ارزش افزوده کاهش یافته در خرید ملک تا 200 مترمربع اقدام کنید. این بدان معناست که 200 مترمربع با 5٪ مالیات و سایر متر مربع باقیمانده (در صورت وجود) با نرخ عادی مالیات بر ارزش افزوده 19٪ مالیات دریافت می شود. 

2. ثابت کنید که از نظر مالی یکپارچه هستید

ثانیاً ، برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس ، باید اثبات کنید که حداقل 30000 یورو سالانه برای ادامه زندگی خود از خارج از کشور می خواهید. درآمد حاصل از حقوق بازنشستگی ، سپرده ، اجاره ، سهام ، املاک و مستغلات و سایر موارد ، همه به حساب می آیند. 

اضافه کردن € 5000 (به ازای هر نفر) به مجموع اگر شما در حال آوردن یک همسر و / یا کودکان، و € 8000 اگر شما اضافه کردن به پدر و مادر یا پدر و مادر در قانون به محل اقامت خود را با نرم افزار سرمایه گذاری. 

نکته اصلی نیاز به درآمد خارجی این است که اطمینان حاصل کنید که در قبرس کار نخواهید کرد. این راهی برای دولت است که مانع از گرفتن شغل از مردم محلی می شود. و در هر صورت ، اقامت از طریق سرمایه گذاری باید به این معنی باشد – اقامت ، کار نکردن. 

گفته شد ، قبرس به شما اجازه می دهد (و همسرتان) صاحب مشاغل ثبت شده محلی شوید و از مشاغل گفته شده سود سهام دریافت کنید. 

علاوه بر این ، شما باید 30،000 یورو را به عنوان بیمه نامه در موسسه مالی قبرس پارک کنید. اما به مدت سه سال نمی توانید آن پول را لمس کنید. 

سپرده بانکی و درآمد سالانه باید از خارج به قبرس منتقل شود. 

راهنمای درخواست گام به گام اقامت قبرس

برای درخواست اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس ، ابتدا باید مطمئن شوید که واجد شرایط درخواست هستید. شما باید باشید: 

 • یک شهروند غیر EEA
 • حداقل 18 سال 
 • مجرم غیر کیفری 
 • تحت هیچ گونه تحریم یا محدودیت اتحادیه اروپا نیست 

آماده درخواست هستید؟ در اینجا نحوه

1. سرمایه گذاری کنید

اول از همه ، شما باید تصمیم بگیرید که در چه نوع املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید.

آیا تمام پول خود را در املاک مسکونی قرار می دهید؟ یا شاید دو تا؟ در مورد یک انبار و یک اتاق خواب کوچک برای تعطیلات چطور؟ 

اگرچه ما در بالا طرح کلی سرمایه گذاری در قبرس را به شما ارائه داده ایم ، صحبت با یک مشاور باتجربه سرمایه گذاری مهاجرت جایگزینی ندارد.

تیم Nomad Capitalist می تواند به شما کمک کند دریابید چه سرمایه گذاری یا ترکیبی از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بیشترین معنا را برای شما خواهد داشت. 

و هنگامی که تصمیم خود را گرفتید ، می توانیم به شما کمک کنیم معامله حقوقی را نیز انجام دهید. 

این کار معمولاً بازدید از قبرس برای مشاهده املاکی است که ما قبلاً برای شما ترتیب داده ایم (شامل خرید بدون مراجعه به سایت نیز می شود). 

همچنین طبق درخواست شما باید یک حساب بانکی محلی باز کرده و مبلغ 30،000 یورو واریز کنید. در صورت نیاز می توان از راه دور نیز این کار را انجام داد. 

در واقع ، کل پروسه اقامت در سرمایه گذاری و درخواست می تواند با دادن وکالت به وکیل انجام شود تا دیگر نیازی به سفر بی مورد نباشد.

2. درخواست خود را برای اقامت ارسال کنید

هنگام درخواست اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس ، باید مدارک زیر را تهیه کنید: 

 • یک کپی از گذرنامه شما (و در صورت وجود همه اعضای خانواده).
 • شناسنامه های ازدواج و شناسنامه ها – در صورت وجود.
 • گواهی سابقه کیفری (شما و همسرتان)، ترجمه و تایید شده.
 • رزومه / CV شما.
 • عنوان مالکیت یا قرارداد فروش یک ملک قبرس ، حداقل ارزش 300000 یورو. اگر فروش نهایی نیست ، باید مدرکی برای پرداخت حداقل 200،000 یورو ارائه دهید.
 • اثبات درآمد خارجی ، مبلغ حداقل سالانه 30،000 یورو.
 • اثبات 30،000 یورو دیگر در بانکی در قبرس ، متعهد به مدت سه سال.
 • اظهاراتی توسط خود شما (و همسرتان) ، مبنی بر اینکه در قبرس شغلی را بر عهده نخواهید گرفت. 
 • اثبات بیمه درمانی (در صورت وجود برای کلیه افراد تحت تکفل). 

بدیهی است که شما همچنین باید درخواست گسترده ای را که برای اقامت در قبرس در نظر گرفته شده است پر کنید. 

هنگامی که کلیه مدارک به اداره ثبت احوال و مهاجرت ارسال می شود (و هزینه 500 یورو پرداخت می شود) ، رسیدگی به درخواست شما دو ماه طول می کشد. 

3. اجازه اقامت دائم خود را بگیرید

انتظار به پایان رسیده است و شما برای اقامت در قبرس تأیید شده اید. برای شما اجازه اقامت صادر می شود که ورود به قبرس را برای شما امکان پذیر می کند. 

شما (و به طور بالقوه خانواده تان) برای دریافت اجازه اقامت دائم باید ظرف یک سال به قبرس سفر کنید. 

این مستلزم مراجعه به یک اداره مهاجرت محلی برای گرفتن بیومتریک است (هزینه 50 یورو برای هر نفر).

پس از پردازش کامل ، اجازه اقامت دائم (PRP) برای شما صادر می شود و برای نگهداری آن فقط دو سال یک بار باید به قبرس بروید.

اگر ملک (های) سرمایه گذاری خود را بفروشید یا در یک کشور دیگر اقامت دائم داشته باشید ، اجازه شما لغو می شود.

4. برای طبیعی سازی اقدام کنید 

به طور معمول ، ساکنان از طریق سرمایه گذاری علاقه مند به دریافت گذرنامه قبرس هستند. 

اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، لازم است حداقل هفت سال اقامت دائم داشته باشید تا واجد شرایط درخواست شوید. 

آنچه در مورد قبرس متفاوت است این است که نیازی به اقامت مالیات در این کشور برای تمام هفت سال نیست ، فقط یک سال قبل از ثبت درخواست تابعیت خود. 

این خبر خوبی است هیچ کشور RBI دیگری چنین چیزی را ارائه نمی دهد.

گذرنامه سریعتر می خواهید؟ سپس شهروندی قبرس توسط برنامه های سرمایه گذاری ممکن است برای شما. گرفتن پاسپورت فقط شش ماه طول خواهد کشید تا هفت سال. 

آن زمان برای شما چه ارزشی دارد؟ آیا دو میلیون یورو است؟ این تقریباً مبلغی است که باید برای برنامه شهروندی قبرس هزینه کنید.

مانند این سرمایه داران عشایر از اقامت در قبرس لذت ببرید

قبرس مکانی عالی برای تربیت خانواده ام بوده و در عین حال تجارت من را همزمان گسترش داده است. من عاشق دسترسی به بازار اروپا هستم و خانواده ام کیفیت زندگی در این جزیره را دوست دارند. 

گرهاردوس کويپر

زندگی در قبرس حیرت انگیز بوده است. ما نه تنها از تابش آفتاب بی پایان لذت می بریم بلکه دسترسی قریب الوقوع شینگن ما را وادار به برنامه ریزی انواع ماجراهای اروپایی می کند. 

کویانیش مدتوف

من از نظر جسمی در قبرس زندگی نمی کنم ، اما داشتن اقامت دائم در آنجا این آرامش را برای من ایجاد کرده است که همیشه جایی برای رفتن به دنیا خواهم داشت ، مخصوصاً با توجه به بیماری همه گیر COVID-19.

وان ژی

مزایای اقامت قبرس توسط سرمایه گذاری

برنامه اقامت در قبرس به دلایلی محبوب است. در واقع ، دلایل. 

در اینجا برخی از مزایای اصلی آن ذکر شده است که در صورت اقامت قبرس می توانید از آنها بهره مند شوید. 

خیلی سریع است روش درخواست بسیار کارآمد است و شما فقط در مدت دو ماه می توانید اجازه اقامت خود را دریافت کنید. 

تأیید تقریباً تضمین شده است . اگر همه شرایط را برآورده کنید ، تقریباً تأیید خواهید شد. 

بدون نیاز اقامت . ما می دانیم که این برنامه یک برنامه اقامت نامیده می شود ، اما برای گرفتن و حفظ وضعیت اقامت دائم آن نیازی به اقامت در قبرس نیست. هر دو سال یک بار به سادگی از کشور بازدید کنید و خوب می توانید بروید.

بدون کمک . برخلاف بسیاری از تابعیت های برنامه های سرمایه گذاری ، قبرس نیازی به کمک مالی ندارد. این اساساً پولی است که برای همیشه خرج و خرج شده است. در عوض ، شما کنترل سرمایه گذاری خود را حفظ خواهید کرد. 

اقامت دائم . بر خلاف سایر برنامه های ویزای طلایی در اروپا ، در مقابل اقامت موقت ، به سرمایه گذاران در قبرس اقامت دائم داده می شود. این وزن و مزایای بیشتری به همراه دارد. لغو اقامت دائم نیز دشوارتر است. 

گزینه های سرمایه گذاری انعطاف پذیر . اگرچه فقط در صورت تمایل به اخذ اقامت قبرس می توانید در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید ، اما می توانید املاک مسکونی و تجاری را با هم مطابقت داده و ضوابط واجد شرایط بودن را برآورده سازید. 

تقریباً شینگن است . در حال حاضر ، قبرس بخشی از منطقه شینگن نیست (2020). با این حال ، پذیرش آن قریب الوقوع است ، این بدان معناست که پس از وقوع دسترسی بدون ویزا ، تقریباً به تمام اتحادیه اروپا سفر خواهید کرد. 

محل اقامت منقضی نمی کند . اجازه اقامت دائم شما تا زمانی که ملک سرمایه گذاری خود را در اختیار داشته باشید منقضی نمی شود. شما همچنین می توانید ملک خود را بفروشید و بلافاصله ملک دیگری را با ارزش برابر یا بیشتر جایگزین کنید – در این صورت اجازه خود را حفظ خواهید کرد. 

تمام خانواده خود را بیاورید . کل خانواده شما واجد شرایط درخواست هستند. همسر یا شریک مدنی ، فرزندان خردسال و همچنین فرزندان مجرد 18 تا 25 سال می توانند به درخواست اقامت شما اضافه شوند. علاوه بر این ، پدر و مادر و پدر و مادر نیز استقبال می کنند.

این یک کشور امن و با ثبات است . قبرس یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشورهای جهان است. اگر شگفتی را دوست ندارید و فقط می خواهید از غروب خورشید در مدیترانه هنگام نوشیدن شراب لذت ببرید ، این کشور مناسب شماست. 

مردم انگلیسی صحبت می کنند . هرکسی نمی خواهد در کشوری زندگی کند که مجبور به یادگیری زبان جدید باشد. اگرچه زبانهای رسمی یونانی و ترکی هستند ، اما تقریباً همه در قبرس انگلیسی صحبت می کنند. 

آموزش با کیفیت بالا . اگر بچه دارید ، پس خوشحال خواهید شد که بدانید قبرس دارای برخی از م -سسات عالی درجه یک ، از کودکستان تا سطح دانشگاه است. همه چیز به انگلیسی نیز هست. 

یکی از ارزانترین گذرنامه های اروپا . مطمئناً باید حداقل هفت سال صبر کنید ، اما برای سرمایه گذاری صرفاً 300000 یورویی ، پاسپورت قبرس بهترین معامله است. و اگر پاسپورت قبرس داشته باشید ، کل اتحادیه اروپا به زمین بازی شما تبدیل می شود – آزادانه زندگی کنید ، سفر کنید ، کار کنید و تحصیل کنید.

یک تجارت قبرسی داشته باشید . حتی اگر از طریق سرمایه گذاری مقیم نباشید ، نمی توانید در قبرس کار کنید ، اما می توانید یک تجارت محلی داشته باشید و از آن سود سهام دریافت کنید.

استانداردهای زندگی بالا . قبرس کشوری در کلاس جهانی است که دارای زیرساخت های شگفت انگیز ، امکانات پزشکی عالی و امکانات آموزشی برجسته است. 

رژیم مطلوب مالیاتی . بدون مالیات بر درآمد ، سود و سود سهام در سراسر جهان. همچنین مالیات بر ارث وجود ندارد و ساختار کلی مالیات مناسب تجارت است.

معایب اقامت قبرس توسط سرمایه گذاری

به ناچار ، برنامه RBI قبرس دارای اشکالاتی است. و این یک لیست جامع نیست.

اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که از مشکلات متداول سرمایه گذاری در مهاجرت جلوگیری می کنید ، باید قبل از هر اقدامی با یک متخصص صحبت کنید. 

بخشی از شینگن نیست . اگرچه قبرس در آستانه دستیابی به دسترسی به شینگن است ، اما هنوز آنجا نیست. این تقریباً یک معامله تمام شده است ، اما همه گیری Covid-19 اوضاع را کمی ناامن کرده است. 

فقط باید در ملک جدید سرمایه گذاری کنید . هنگام خرید املاک و مستغلات ، این ملک باید کاملاً جدید باشد و نمی تواند یک ملک فروش مجدد باشد. دولت تضمین می کند که برخی سرمایه های اضافی را از طریق اخذ مالیات بر ارزش افزوده از سرمایه گذاران خارجی خود جمع می کند. 
این یک جزیره است . در حالی که جذابیت خود را دارد ، جزیره بودن به معنای انزوا است. اگر می خواهید به هر یک از کشورهای اروپایی دیگر نزدیک نباشید ، باید پرواز کنید. این به معنای این است که اقتصاد آن فقط به تعداد معدودی از صنایع وابسته است که از نظر سرمایه گذاری می تواند محدود کننده باشد.

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری – سوالات متداول

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری چیست؟
اقامت در قبرس چه مدت طول می کشد؟
آیا می توانم از طریق برنامه اقامت تابعیت قبرس را اخذ کنم؟
آیا راهی برای پیگیری سریع شهروندی قبرس به عنوان مقیم وجود دارد؟
آیا برای اقامت لازم است واقعاً در قبرس زندگی کنم؟
آیا اقامت سرمایه گذار قبرسی منقضی می شود؟
آیا با برنامه سرمایه گذاری مالیات یا هزینه ای در ارتباط با اقامت قبرس وجود دارد؟
 

آیا اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری برای شما مناسب است؟

آیا تعجب می کنید که چرا ما حتی این سوال را مطرح می کنیم؟ 

آیا اقامت قبرس بهترین مسیر برای دستیابی به اتحادیه اروپا در مدت زمان بسیار کوتاه و بدون نیاز به اقامت فیزیکی نیست؟

خوب ، به همین سادگی نیست. 

در ظاهر ، همه برنامه های به اصطلاح ویزای طلایی اروپا بسیار خوب به نظر می رسند ، اما آنها همیشه پیامدهای برنامه ریزی مالیاتی دارند که باید آنها را بخاطر بسپارید.

بعلاوه ، کمیسیون اروپا به طور مداوم کشورهای RBI و CBI را تحت فشار قرار می دهد تا قوانین و مقررات خود را تشدید کنند ، یا برنامه های سرمایه گذاری خود را به طور کلی تعطیل کنند. 

شما باید قبل از وقوع هر یک از آنها اقدام کنید زیرا اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس واقعاً معامله خوبی است. 

برای کسی که می خواهد “قدرت” به گذرنامه و نمونه کار خود اضافه کند ، یا کسی که می خواهد تابعیت ایالات متحده خود را رد کند و به جای آن پاسپورت اروپایی بدست آورد ، محل اقامت مناسب خواهد بود . 

قبرس همچنین یکی از سریع ترین و ارزان ترین راه ها برای اخذ اقامت اروپا است – این یک واقعیت است. 

این مزایای زیادی را به همراه دارد که می تواند زندگی شخصی و امور مالی شما را تقویت کند.