قیمت خرید آپارتمان در قبرس اروپایی

قیمت خانه در قبرس اروپایی

خانه پنج خوابه بالای تپه در جنوب غربی قبرس
3.9 میلیون دلار (3.3 میلیون یورو)

در ساحل جنوبی قبرس ، نزدیک پافوس ، این ویلای پنج خوابه در بالای تپه با چشم اندازهای پانوراما از دریای مدیترانه قرار دارد.

این خانه دو طبقه به مساحت 4800 فوت مربع که در سال 2019 در Aphrodite Hills Resort ساخته شد ، دارای طراحی مدیترانه ای با موضوعات آسیایی است و اطراف آن را عرشه ها و استخرهای زیادی احاطه کرده است. به گفته الینا کالنینا از Cular Estates ، نماینده ذکر شده ، این خانه در یک سوم هکتار با بوگنویل ، هیبیسکوس ، درختان نخل و سرو قرار دارد.

درهای اصلی ویلا ، که با فرود از پله هایی به سمت اتاق نشیمن مرکزی دهلیز و صعود به دو اتاق خواب در سطح دوم باز می شود ، از طریق پلی در حوضچه های کوچک به دست می آید. یک آشپزخانه باز و یک اتاق مطالعه محل زندگی ، که دارای سقف و کف بلوط است. هر سه فضا دارای درهای شیشه ای کشویی از کف تا سقف هستند که به عرشه وسیع و استخرهای متعدد با چشم انداز دریای مدیترانه باز می شوند. استخر دور پا ، وان آب گرم ، استخر شنا و کلاه فرنگی “شناور” با دیوارها و سقف بامبو از جمله عناصر آب هستند.

آشپزخانه اپن دارای کف سنگی ، کابینت بلوط و جزیره است و برای صرف غذا در فضای باز به تراس متصل می شود.

هر دو اتاق خواب طبقه دوم دارای حمام اختصاصی مرمر با وسایل ساخت ایتالیایی و دسترسی به بالکن سرپوشیده با چشم انداز دریا هستند.

سالن بدنسازی ، انبار شراب و محل سرگرمی با سینمای خانگی همه در زیرزمین کامل گنجانده شده است. دو اتاق خواب در این طبقه دارای حمام اختصاصی هستند و در حیاط کوچکی واقع شده اند. یک آپارتمان استودیویی و همچنین یک منطقه مکانیکی وسیع در دسترس است. به گفته خانم کالینا ، ویلا با سیستم تهویه مطبوع دارای سیستم خورشیدی روی پشت بام و گرمایش از کف است. سیستم امنیتی و پارکینگ سرپوشیده برای پنج خودرو در دسترس است.

تفریحگاه 578 هکتاری Aphrodite Hills ، که تقریباً 800 خانه و آپارتمان دارد ، شامل آکادمی های گلف ، تنیس و اسب سواری ، و همچنین استخرهای شنا ، مسیرهای پیاده روی و باشگاه ساحلی است. میدان روستایی با امکانات پزشکی ، سوپر مارکت ، هتل ، فروشگاه ، رستوران و میخانه در محله واقع شده است. ساحل محبوب خلیج پیسوری 15 دقیقه با ماشین فاصله دارد. پترا تو رومیو ، یک ساختار زمین شناسی افسانه ای معروف به زادگاه افسانه ای آفرودیت ، تنها چند دقیقه با آن فاصله دارد. پافوس ، میراث جهانی یونسکو با حدود 36000 نفر جمعیت و فرودگاه بین المللی ، در 15 مایلی شمال غربی واقع شده است. لیماسول ، با جمعیت تقریبی 100000 نفر ، در 28 مایلی شرقی واقع شده است.

مروری بر بازار

قبرس ، جمهوری جزیره ای در شرق مدیترانه با بیش از یک میلیون نفر جمعیت ، در سال 1974 پس از یک دهه درگیری بین یونانی و ترک قبرسی تقسیم شد. در حالی که جمهوری قبرس در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده است ، یک سوم شمالی جزیره توسط قبرس های ترک اشغال و اداره می شود و تنها توسط ترکیه به رسمیت شناخته می شود.

دلالان می گویند علیرغم اینکه بسیاری از خارجیان امنیت خرید در جنوب را ترجیح می دهند ، در سال های اخیر علاقه به خرید خانه در قسمت شمالی قبرس افزایش یافته است. تفرجگاه Aphrodite Hills در قسمت جنوبی جزیره واقع شده است ، جایی که خارجی ها تا 75 درصد بازار برخی از شهرها ، از جمله پافوس و لیماسول را در اختیار دارند.

به گفته مایک براونولتز ، مدیر فروش آژانس Prestige Property Group ، بازار مسکن قبرس در سه سال منتهی به 2020 در حال بازیابی بود ، پس از آنکه قیمت ها در پی رکود جهانی و سقوط متعاقب آن در دریای آزاد تقریباً 30 درصد کاهش یافت. بخش بانکی.

“در چند سال گذشته ، علاقه افزایش یافته است زیرا قبرس در تمام طول سال گرم است ، سواحل فوق العاده زیادی دارد ، خانه ها شگفت انگیز هستند و یک ملک قابل مقایسه در قبرس نصف قیمت یک ملک قابل مقایسه در کاستا دل اسپانیا است. سول و کاستا بلانکا ، “او گفت.

به گفته بانک مرکزی قبرس ، شاخص کل قیمت املاک مسکونی در سال 2017 1.8 درصد ، در سال 2018 2.5 درصد و در سال 2019 2.2 درصد افزایش یافته است. به گفته آقای براونهولتز ، فروش کلی املاک در قبرس در سال 2019 نسبت به سال 2018 12 درصد افزایش یافته است.

او گفت: “فروش در بالاترین سطح خود از سال 2008 بوده است.” “در دو سال گذشته ، بازار از اهمیت قابل توجهی برخوردار بود ، اما سپس Covid-19 آمد و تجارت را ویران کرد.”

فروش املاک در سال گذشته بیش از 41 درصد کاهش یافت و به 3271 واحد در نیمه اول سال 2020 رسید ، زمانی که قبرس از اواسط مارس شروع به تعطیلی دو ماهه کرد. با توجه به Flight Pass قبرس ، یک سرویس دولتی برای مسافران ، محدودیت های مسافران بر اساس کشور مبدا آنها متعاقباً برداشته شد.

اقتصاد قبرس در درجه اول مبتنی بر گردشگری است. بر اساس داده های جمع آوری شده توسط کمیسیون اروپا ، رشد اقتصادی در سه ماهه اول سال 2020 به میزان قابل توجهی کند شد ، به طوری که ورود گردشگران و درآمد به ترتیب 46.5 و 52.4 درصد کاهش یافته است. (بر اساس نقشه ویروس کرونا نیویورک تایمز ، قبرس تا اول سپتامبر 1488 مورد ابتلا به کووید 19 و 20 مورد مرگ را گزارش کرده است.)

به گفته مایکل چمبرز ، شریک ارشد شرکت حقوقی مایکل چمبرز و شرکت مستقر در لیماسول ، توسعه این جزیره با محدودیت ها و محدودیت های سفر مختل شده است.

آقای چمبرز توضیح داد: “قبل از همه گیری ، پیشرفتهای قابل توجهی در حال انجام بود ، به ویژه در لیماسول ، که توجه سرمایه گذاران بزرگ و خریداران خارجی را به خود جلب کرد.” متأسفانه ، همه گیری همه گیر این اقدامات را برای حدود دو ماه متوقف کرد و باعث تاخیر شد. به نظر می رسد بازار املاک و مستغلات در قبرس در آینده ای نزدیک دچار مشکل شده است. “

آقای براونهولتز معتقد است که نیروهایی که بازارهای دیگر را در اروپا رونق می دهند ، مانند فرانسه ، در نهایت ممکن است بر قبرس تأثیر بگذارد. او توضیح داد: “در حال حاضر ، پول نسبتاً ارزان است ، همه می خواهند از شهر خارج شوند و همه می توانند از خانه در هر مکانی کار کنند.” “بنابراین این سه عنصر اصلی هستند که در حال حاضر بازار را تحت فشار قرار می دهند ، و من امیدوارم که این رانندگان بازار املاک قبرس را در سال 2021 احیا کنند.”

هزینه های خانه در قبرس هنوز معقول است ، به ویژه اگر با مقاصد معروف خانه دوم مانند ماربلا ، اسپانیا و آلگارو ، پرتغال مقایسه شود. آقای براونهولتز تخمین می زند که هزینه تولید انبوه خانه در اسپانیا یا پرتغال حدود 400 تا 450 هزار یورو (475 هزار دلار تا 535 هزار دلار) است که تقریباً دو برابر قیمت یک ملک قابل مقایسه در پافوس است.

آقای چمبرز اظهار داشت که قیمت املاک ساحلی در قبرس از 724 دلار برای هر فوت مربع در منطقه لیماسول تا 423 دلار برای هر فوت مربع در منطقه پافوس متغیر است.

خرید در قبرس، مناسب چه کسانی است؟

قبرس ، مستعمره سابق بریتانیا ، زمانی تعداد زیادی خریدار انگلیسی را به خود جلب کرد ، اما تعداد آنها در بحران مسکن از سال 2009 تا 2016 به شدت کاهش یافت. به گفته عوامل ، این خریداران پس از پیوستن قبرس به اتحادیه اروپا در 2004 توسط روس ها آواره شدند. به

آقای براونهولتز گفت ، قبل از همه گیری ، درخواست های مصرف کنندگان انگلیسی دوباره در حال افزایش بود. وی اظهار داشت: “آنها قطعاً برگشتند.” “در چهار سال گذشته ، علاقه مجدداً افزایش یافته است ، اما باید منتظر ماند و دید که Covid چگونه بر بازار تأثیر می گذارد.”

به گفته آقای چمبرز ، روس ها پیش از شیوع بیماری در لیماسول و هر دو خانه و آپارتمان در پافوس می خریدند. وی گفت ، دیگران شامل خریداران لبنانی در لارناکا و خریداران چینی در پافوس بودند.

به گفته لوئیس کنستانتینو ، مشاور املاک و مستغلات آفریقوس ، چندین خریدار آلمانی و همچنین خریداران کشورهای اسکاندیناوی در آنجا بودند.

خانم کالنینا به غیر از روس ها گفت که با خریدارانی از اسرائیل و امارات متحده عربی ، چین ، اوکراین و آفریقای جنوبی همکاری کرده است.

بدست آوردن اصول اولیه

در قبرس ، برخی محدودیت ها برای خرید خانه وجود دارد. آقای چمبرز توضیح داد که در حالی که اتباع اتحادیه اروپا دارای اقامت در قسمت جنوبی قبرس می توانند تعداد نامحدودی از ملک را در آنجا خریداری کنند ، بقیه فقط به یک آپارتمان ، خانه یا زمین محدود می شوند.

به گفته وی ، حداکثر تعداد ملک در قبرس شمالی چهار مورد است. از سوی دیگر ، خریدارانی که می خواهند اقامتگاه را در آنجا بخرند ، “باید قبلاً تأیید کنند که واقعاً متعلق به فروشنده است و متعلق به یونانیان قبرسی نیست ، زیرا ممکن است در نتیجه وضعیت کنونی در قبرس مسئولیت کیفری داشته باشند. . “

به گفته کارگزاران ، خریداران در قبرس همچنین باید با ثبت اسناد و املاک استان تماس بگیرند تا مطمئن شوند که ملک عاری از هرگونه هزینه ، وام مسکن یا بارهای دیگر است.

آقای براونهولتز توصیه کرد: “شما مطلقا باید چیزی به نام گواهی جستجوی زمین از اداره ثبت احوال دریافت کنید.” “یک توسعه دهنده املاک وام مسکن می گیرد ، خانه می سازد و وام بزرگی خواهد داشت ، و بدهی به عنوان عنوان شده است ، و اگر مراقب نباشید ، صاحب بدهی خواهید شد.”

همه خریداران بین المللی باید با وکیل مشورت کنند. آقای چمبرز خاطر نشان کرد که خدمت به عنوان وکیل خریدار بین 1500 تا 2500 یورو (1800 تا 3000 دلار) هزینه دارد.

آقای کنستانتینو خاطرنشان کرد که عوارض تمبر بسته به قیمت فروش ملک بین 3 تا 8 درصد متغیر است.

به گفته دلالان ، فروشنده معمولاً 5 درصد کمیسیون املاک و مستغلات را می پردازد.

مختصر درباره قبرس

وب سایت های مورد نیاز

cyprus.gov.cy وب سایت رسمی دولت قبرس است.

visitcyprus.com وب سایت رسمی سازمان گردشگری قبرس است.

تپه های آفرودی (aphroditehills.com) وب سایتی است که به الهه آفرودیت اختصاص داده شده است.

ارز و زبان

یورو (1 یورو = 1.19 دلار) ارزی است که در یونان مورد استفاده قرار می گیرد.

کارمزد و مالیات

مالیات بر املاک در قبرس در سال 2017 حذف شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *