شرایط اقامت قبرس

شرایط اقامت قبرس

قبرس

قبرس به دلیل سواحل خیره کننده و محیط گرم مدیترانه ای ، مکانی جذاب برای افرادی است که به دنبال اقامت دائم هستند.

زندگی در قبرس

قبرس به دلیل آب و هوای معتدل و پایدار و موقعیت جغرافیایی قابل دسترسی ، مکان مناسبی برای تجارت و محل سکونت است. نیروی کار مجرب جزیره ، و همچنین سیستم حمل و نقل و مخابرات قوی ، قبرس را به یک مقصد جذاب سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

قبرس دارای یک اقتصاد مدرن ، بازار آزاد و مبتنی بر خدمات است و ساختار قانونی و تاثیرگذار و شفاف آن به سرمایه گذاران و شرکت های خارجی اطمینان می دهد که سرمایه گذاری ، توسعه و شکوفایی می کنند. شاخص سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی 2020 قبرس را در بین 190 کشور 54 ، 54 قرار داد. در پی سازماندهی عظیم و طاقت فرسای سیستم بانکی کشور ، تعدادی اقدامات اضافی برای کمک به بهبود اقتصاد انجام شده است. این ابتکارات با هدف کمک به رشد اقتصادی و سایر موارد انجام می شود.

اقامت قبرس

مقررات شماره 6 (2) مقررات مهاجران و بیگانگان به تازگی توسط وزارت کشور برای صدور اجازه اقامت به متقاضیان کشورهای غیر اروپایی که قصد سرمایه گذاری در قبرس را دارند ، مطابق میل دولت قبرس برای افزایش سرمایه گذاری خارجی ، ساده شده است. و به توسعه اقتصادی جمهوری کمک کند.

حداقل 300000 یورو در یکی از موارد زیر سرمایه گذاری شده است:

  • در قبرس ، می توانید خانه یا هر نوع ملک دیگری (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بخرید
  • یک کسب و کار فیزیکی که در قبرس تأسیس و فعالیت می کند و حداقل پنج نفر را مشغول به کار می کند ، ملزم به داشتن سرمایه است.
  • واحدهای سرمایه گذاری جمعی انجمن صندوق های سرمایه گذاری قبرس (AIF ، AIFLNP ، RAIF)
  • حداقل درآمد سالانه 30،000 یورو از منابع غیر از کار در قبرس تضمین می شود.

برای حفظ وضعیت اقامت ، دارنده مجوز اقامت باید حداقل هر دو سال یکبار از قبرس دیدن کند.

برنامه اقامت دائم در قبرس

مقررات شماره 6 (2) مقررات مهاجران و بیگانگان به تازگی توسط وزارت کشور برای صدور اجازه اقامت به متقاضیان کشورهای غیر اروپایی که قصد سرمایه گذاری در قبرس را دارند ، مطابق میل دولت قبرس برای افزایش سرمایه گذاری خارجی ، ساده شده است. و به توسعه اقتصادی جمهوری کمک کند.

یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر نیاز اولیه است:

  1. خرید ملک جدید به ارزش حداقل 300000 یورو با احتساب مالیات بر ارزش افزوده. فرم درخواست باید همراه با قرارداد فروش و اثبات پرداخت حداقل 200،000 یورو + مالیات بر ارزش افزوده ارائه شود. بخش زمین و بررسی قبرس باید قرارداد فروش را دریافت کرده باشد. اگر شرکت به نام متقاضی یا متقاضی و همسر ثبت شده باشد ، می تواند ملک را نیز خریداری کند. آنها همچنین باید تنها صاحبان شرکت باشند.
  2. خرید حداکثر دو ملک غیر مسکونی (ادارات ، فروشگاه ها ، هتل ها یا پروژه های دیگر) با ارزش کل بازار حداقل 300000 یورو + مالیات بر ارزش افزوده (جدید یا استفاده شده).
  3. یک تجارت فیزیکی در قبرس با سرمایه سهمی 300000 یورو و حداقل پنج کارمند تأسیس و فعالیت می کند.
  4. سرمایه گذاری مشترک 300،000 یورو با انجمن صندوق های سرمایه گذاری قبرس (AIF ، AIFLNP ، RAIF)
  5. متقاضی باید مدرکی مبنی بر درآمد سالانه مطمئن از حداقل 30،000 یورو که از خارج از اتحادیه اروپا به دست می آید ، نشان دهد. برای همسر و هر فرزند جدید ، این درآمد باید 5000 یورو و برای هر والد وابسته ، 8000 یورو افزایش یابد. حقوق ناشی از کار ، اجاره ، حقوق بازنشستگی و سود سهام سهام همه نمونه هایی از منابع درآمد هستند.

روش ها و زمان بندی برنامه اقامت دائم در قبرس

هزینه 500 یورو با برنامه اضافه می شود ، بعلاوه قیمت اضافی 50 یورو برای ضبط بیومتریک. اداره ثبت احوال و مهاجرت درخواست را قبل از ارسال به منشی دائمی وزارت کشور ارزیابی می کند ، که ظرف دو ماه قضاوت می کند. پس از پذیرش ، متقاضی و همه اعضای خانواده باید ظرف یک سال برای دریافت مجوز واقعی به قبرس بروند.

هنگام ورود خانواده به قبرس ، بازدید از دفتر مهاجرت در نیکوزیا برای جمع آوری داده های بیومتریک برای همه اعضای خانواده متقاضی برنامه ریزی شده است. اطلاعات بیومتریک را می توان با درخواست اقامت ، در طول فرایند درخواست یا بلافاصله پس از تأیید ارائه کرد.

مزایای اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

روند درخواست بسیار سریع است ، فقط دو ماه طول می کشد.
اگر همه شرایط برآورده شود ، نرخ تأیید بالا است.
زندگی در قبرس ضروری نیست ، اما بازدید از آن هر دو سال یکبار اجباری است.
افراد وابسته می توانند در مدارس خصوصی با کیفیت بالا که آموزش زبان انگلیسی را ارائه می دهند ، شرکت کنند.
اصطلاح “اقامت” به کل خانواده (متقاضی ، همسر و فرزندان زیر 18 سال) اطلاق می شود.
کودکان وابسته 18 تا 25 ساله و همچنین والدین متقاضی نیز واجد شرایط هستند.
کل روش ممکن است بدون نیاز به حضور فیزیکی در کشور انجام شود. با این حال ، جمع آوری داده های بیومتریک نیاز به بازدید دارد.

مروری بر شهروندی بر اساس سرمایه گذاری

طرح شهروندی قبرس براساس سرمایه گذاری در 1 نوامبر 2020 به شکل فعلی متوقف می شود.

خرید ملک در قبرس

از سال 2004 تا 2008 ، بازار املاک و مستغلات در قبرس با افزایش تقاضای ملک روبرو شد و توسعه دهندگان را بر آن داشت تا عرضه را برای برآوردن تقاضا افزایش دهند. با این حال ، در نتیجه بحران مالی جهانی ، تقاضا برای املاک کاهش یافت و چندین خانه تکمیل شده در سال 2009 در دسترس قرار گرفت. با این حال ، از سال 2016 ، تقاضا و حجم معاملات در جزیره به طور پیوسته افزایش یافته است. چنین افزایشی به تثبیت قیمت ها کمک کرده است ، که در حال حاضر افزایش سالانه خود را آغاز کرده اند.

املاک مسکونی ، به ویژه خانه های دوم در بخش لوکس ، به طور سنتی مهمترین جزء بازار پر رونق املاک و مستغلات قبرس بوده است.

موارد زیر گزینه های ملکی در قبرس هستند که بهترین قیمت را برای خریداران ارائه می دهند:

خانه های ساحلی

Ayia Napa ، Limassol و Pafos از جمله مکانهای محبوب هستند زیرا هم سبک زندگی (سواحل) و هم زیرساخت ها را ارائه می دهند.
جوامع اصلی برنامه ریزی شده که یکپارچه هستند
افراد محلی ، ساکنان جدید ، صاحبان خانه دوم و بازدیدکنندگان ممکن است از خانه هایی در این مکانها استفاده کنند که عموماً شامل کازینو ، زمین گلف یا اجتماع در قلب آنها است.
بسته به مکان و استانداردهای ساخت ، قیمت هر متر مربع برای چنین خانه هایی بین 10000 یورو تا 22000 یورو متغیر است. حفظ رقم تقریباً 10،000 یورو یک ایده هوشمندانه است زیرا می توانید مطمئن باشید که امکان رشد وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *